Jedan od glavnih republikanski senatora Chuck Grasley žestoko je danas napao srpske i hrvatske nacionaliste u Bosni i Hercegovini sa posebnim fokusom na predsjednika bh. entiteta Republika Srpska Milorada Dodika. U objavi na društvenoj mreži X američki političar je poručio da se "nije dobro završilo za separatiste '90., a neće ni sada".
“Milorad Dodik je srpski lider u Bosni koji podržava separatizam. Sada separatisti među bh. Hrvatima stupaju u akciju.
Ovo je zabrinjavajući eho 90-ih za mnoge građane koji su pobjegli od separatističkog nasilja nakon rata i genocida 90-ih”, kazao je republikanski senatora Chuck Grasley.
On je u objavi na X-u jasno poručio da se “neće dobro završiti” po separatiste.
Podsjećamo, američki državni sekretar Marco Rubio u subotu je izjavio da postupci Milorada Dodika podrivaju institucije Bosne i Hercegovine te ugrožavaju njenu sigurnost i stabilnost.
Još žešća je bila kongresmenka Ann Wagner koja je Dodika nazvala “brutalnim kriminalcem” koji vodi kampanju destabilizacije Bosne i Hercegovine.
