11.03.2025 13:55
0
Dodik ne staje: Osniva tužilaštvo koje će procesuirati one koji ne poštuju odluke institucija RS
Kolegijum Narodne skupštine Republike Srpske zakazao je 19. posebnu sjednicu Narodne skupštine za srijedu, 12. marta 2025. godine, sa jednom tačkom dnevnog reda - Prijedlog odluke da se pristupi donošenju novog Ustava Republike Srpske.

Po okončanju posebne sjednice, zakazana je 20. posebna sjednica Narodne skupštine za koju su predložene dvije tačke dnevnog reda - Nacrt Ustava Republike Srpske i Prijedlog zakona o zaštiti ustavnog uređenja Republike Srpske – po hitnom postupku, a na prijedlog predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika.

Prijedlogom Zakona o zaštiti ustavnog uređenja se osniva Specijalno tužilaštvo RS za zaštitu ustavnog uređenja RS kao i Specijalnog suda RS za zaštitu ustavnog uređenja RS kao i drugih "državnih organa".

U 21 krivično djelo koje je predviđeno ovim zakonom, između ostalih, predviđeno je i "Nepoštovanje ili neizvršavanje odluka institucija ili organa RS. Između ostalih tu se definisana krivična djela špijunaža, diverzija, sabotaža, oružana pobuna, pomaganje neprijatelju.



 
0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2025, Source d.o.o.