20.03.2025 20:30
4
Zvanično je: RS kreće u zaduživanje kod građana. Na uloženih 100 KM “zarada” je 4,5 KM
Vlada RS krenula je u zaduživanje kod svojih građana.

Dugo najavljivani i kao patriotski predstavljani projekt ima za cilj da motivira građane RS da kupuju obveznice RS i tako svoje nove upumpaju direktno u budžet ovog entiteta.

 

Ministrica finansija RS Zora Vidović obznanila je da je objavljen javni poziv za kupovinu ‘štednih obveznica Republike Srpske’.

 

Ovaj entitet će u opticaj pustiti 5 miliona obveznica, a jedna košta 1 KM. Jedan građanin može kupiti minimalno 100 obveznica.

 

 

Kamata, odnosno ‘zarada’ koju bi taj kupac obveznica RS imao jeste 4,5 posto. Dakle, na tih 100 KM kamata je 4,5 KM.

 

“Rok dospijeća je dvije godine, a isplata je polugodišnja. Takođe vlasnik obveznica može ih prodati kad god poželi na Banjalučkoj berzi. Vrijednost jedne obveznice je 1 KM, s tim što ih jedan građanin može kupiti minimalno 100”, rekla je Vidović.

4
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2025, Source d.o.o.