Nurkić se obratio navijačima pred utakmicu sa Crnom Gorom: Mislim da je ovo idealna prilika da...
Muška košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u nedjelju će odigrati novu pripremnu utakmicu.
Biće to četvrti kontrolni meč Zmajeva u okviru priprema za Evropsko prvenstvo, a protivnik izabranicima Adisa Bećiragića biće selekcija Crne Gore.
Uoči utakmice oglasio se i ponajbolji bh. košarkaš Jusuf Nurkić koji je putem zvanične stranice Košarkaškog saveza BiH pozvao navijače da dođu na utakmicu.
- Uveliko se spremamo za Crnu Goru. Pozivam navijače da ispune Skenderiju. odigrat ćemo dvije domaće utakmice pred Eurobasket i mislim da je to idealna prilika da se igrači i navijači još bolje upoznaju, rekao je Nurkić.
Utakmica BiH - Crna Gora igra se u nedjelju, 10. augusta sa početkom od 18:00h u dvorani "Mirza Delibašić" KSC Skenderija u Sarajevu.
Podsjetimo da su ulaznice za ovaj meč danas puštene u prodaju, te da televizijskog prenosa utakmice neće biti.
Zmajevi su u sklopu priprema za EuroBasket odigrali tri utakmice i upisali isto toliko poraza.
Izabranici Adisa Bećiragića poraženi su dva puta od Kine i jednom od Srbije.