Proteklog vikenda, makedonska prijestolnica zasijala je u znaku GOAT TOUR-a, a Jala Brat i Buba Corelli započeli su svoju dosad najveću evropsku turneju na spektakularan način.
Tokom dva uzastopno rasprodata koncerta u Areni Jane Sandanski, okupili su 15.000 posjetilaca, čime su postali prvi izvođači ikada koji su ovaj impresivni prostor rasprodali dva puta zaredom, postavivši novi rekord posjećenosti dvorane.
Publika je oba dana uživala u moćnom preseku njihovog muzičkog opusa – od klasika poput „Pleši“ i „Stari radio“, pjesama koje su davno prerasle okvire pop-kulture regiona, do najnovijih hitova koji mjesecima dominiraju trending listama.
Start GOAT TOUR-a bio je oblikovan kao pravi multimedijalni koncertni spektakl, realizovan u produkciji i organizaciji kompanije SKYMUSIC, pod okriljem brenda Music Week, koji već godinama postavlja najviše standarde regionalne live scene.
Emocije su, očekivano, kulminirale na sceni.
„Makedonija je nešto posebno. Ovo je najiskrenija ljubav ikada. Hvala vam! Vi ste nešto posebno. Hvala za ljubav, hvala za prisustvo, hvala za energiju, hvala vam na svemu!“ – poručio je Jala.
„Kume, zaplakaću“, dodao je Buba, dok je dvoranom odzvanjao gromoglasni aplauz.
GOAT TOUR se nastavlja – 13. decembra seli se u Stuttgart, gdje će u MHP Areni (Ludwigsburg) prirediti još jedan audio-vizuelni spektakl. Nakon toga, turneja stiže 21. marta u Cirih, 9. maja u Arenu Zagreb, a publiku očekuju i datumi u još preko deset evropskih gradova, uključujući Beč, Sarajevo, Beograd i Dizeldorf.