06.04.2025 11:38
0
U napadu na centar Kijeva ranjeno više osoba: Traga se za nestalima
Balističke rakete ruske snage tokom noći pogodile su centar Kijeva. Najmanje troje ljudi je ranjeno u napadu, a traga se za stanovnicima zgrada koje su pogođene.

Gradonačelnik Kijeva Vitali Kličko (Klitschko) potvrdio je da je napad izvršen u okrugu Darnytskyi oko 5:40 po lokalnom vremenu pri čemu je glavna meta napada bila stambena četvrt, a na teren su upućeni ljekari i vatrogasci.

U napadu je pogođena trgovina namještaja na kojoj je zabilježen i najveći požar koji se prenio na druge objekte u okolini, a oštećeno je i osam automobila. 

Međutim, najveća bojazan je da su u zgradama koje su pogođene ili oštećene, ostali zarobljeni civili do kojih se pokušavaju probiti pripadnici službi za spašavanje.

Postoje izvještaji o ruševinama koje su padale sa dvije zgrade u nestambenim područjima u Kijevu, rekao je Kličko u 5:43, dodajući da hitne službe kreću na lice mjesta.

Poljska je podignula svoje avione i protuzračnu odbranu na viši stepen borbene spremnosti kao odgovor na masivni ruski raketni napad na Ukrajinu, objavile su Oružane snage Poljske u objavi na društvenim mrežama.

(Sead M.)

0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2025, Source d.o.o.