4.3.2017. 21:02
0
Mesud Pezer sedmi na bacanju kugle na EP u Beogradu
Bosanskohercegovački atletičar Mesud Pezer osvojio je sedmo mjesto u bacanju kugle na 34. evropskom dvoranskom prvenstvu u atletici u Beogradu.
Dvadesetdvogodišnji Zeničanin u finalu je ostvario najbolji rezultat 20.37 m, čime je izjednačio lični dvoranski rekord koji je ostvario početkom februara u Istanbulu.

U prijepodnevnim kvalifikacijama Pezer je u konkurenciji 23 prijavljena takmičara također zauzeo sedmo mjesto hicem 20.13 m.

Zlatnu medalju osvojio je Poljak Konrad Bukowiecki (21.97 m), srebro Čeh Tomaš Szanek (21.43), a bronzu prvi favorit Nijemac David Storl (21.30).