23.09.2025 08:42
0
Policija kod navijača Rudara pronašla palice, lance, bokser, komade stakla
FOTO: mup hnk
Policijski službenici Jedinice za podršku Sektora uniformisane policije, Uprave policije MUP-a HNK, pronašli su u nedjelju kod navijača FK "Rudar" Prijedor više predmeta koji mogu poslužiti za narušavanje javnog reda i mira.

Predmeti su otkriveni prilikom odigravanja fudbalske utakmice između HŠK "Zrinjski" Mostar i FK "Rudar" Prijedor, nakon prihvata i pregleda gostujućih navijača u mjestu Polog na granici HNK i ZHK.

Kako su izvijestili iz MUP-a HNK, pronađeno je oduzeto 40 drvenih palica, više komada stakla, jedan "bokser", lanac, sredstva za skrivanje identiteta – potkape i bandane.

Policijski službenici Uprave policije MUP-a HNK navedene predmete su privremeno izuzeli, te će protiv odgovornijih osoba podnijeti mjere i radnje iz svoje nadležnosti.

U skladu sa sigurnosnom procjenom i važećim propisima, navijačima je uskraćeno prisustvo spomenutoj utakmici.

Uprava policije MUP-a HNK-podsjeća da će i ubuduće poduzimati sve zakonom propisane mjera i radnje u cilju očuvanja javnog reda i mira te sigurnosti svih učesnika sportskih takmičenja.

MUP HNK
0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2025, Source d.o.o.