18.11.2025 13:39
0
Kremlj žali zbog dogovora o francuskim borbenim avionima za Ukrajinu
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov rekao je u utorak da Moskva smatra sporazum Francuske o isporuci borbenih aviona Ukrajini za žaljenja vrijedan, navodeći da to ne doprinosi miru.

Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski rekao je u ponedjeljak da je potpisao pismo namjere s Francuskom o nabavci do 100 borbenih aviona Rafale F4.

Dio borbenih aviona mogao bi doći direktno iz francuskih zaliha, dok bi većina bila dio dugoročnog plana Ukrajine da poveća svoju flotu na 250 borbenih aviona, uključujući američke F-16 i švedske Gripene. 

0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2025, Source d.o.o.