Policajci rutinski zaustavili muškarca, dao im falsifikovanu vozačku dozvolu
Tokom redovne kontrole u Mrkonjić Gradu, policijski službenici zaustavili su i pregledali putnički automobil marke Mercedes kojim je upravljao F.K. iz Bužima, saopćeno je iz Policijske uprave Mrkonjić Grad.
Prilikom provjere dokumentacije utvrđeno je da postoji osnov sumnje da je vozač na uvid dao falsifikovanu vozačku dozvolu. Sporna dozvola je odmah privremeno oduzeta i poslužit će kao dokazni materijal u daljem krivičnom postupku.
- O svemu je obaviješten dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Banja Luka, koji je naložio da se nakon kompletiranja predmeta protiv F.K. dostavi izvještaj za počinjeno krivično djelo 'Falsifikovanje isprave' - navedeno je u saopćenju.
Iz Policijske uprave Mrkonjić Grad poručuju da će i dalje provoditi pojačane kontrole u cilju otkrivanja i sankcionisanja svih oblika nezakonitog ponašanja u saobraćaju.