2.7.2017. 16:32
0
Portugal nakon produžetaka savladao Meksiko
U utakmici za treće mesto na Kupu Konfederacija reprezentacija Portugala je poslije produžetaka savladala Meksiko rezultatom 2:1.

Portugalci, oslabljeni neigranjem Cristiana Ronalda bili su bolji rival u toku većeg dijela utakmice i zasluženo su pobjedili.

Meksikanci su na stadionu u Moskvi poveli u 54. minuti meča, kada je nes(p)retni Neto pogodio vlastitu mrežu.

Da meč ode u produžetke pobrinuo se defanzivac Pepe, koji je pogodio za izjednačenje u sudijskoj nadoknadi.

U 105. minuti, Portugal je stigao do preokreta. Miguel Layun je igrao rukom, dosuđen je novi penal, a ovoga puta siguran Silva je bio siguran sa bijele tačke.

Adrien Silva (Penalty) GOAL HD - Portugal 2-1... by 87taras