30.12.2023. 20:25
0
Mininalna pobjeda Milana nad Sassuolom: Junak Pulišić
Fudbaleri Milana uspjeli su postići jedan gol i tako u okviru 18. kola Serie A na svom terenu slaviti protiv Sassuola sa 1:0.

Milan je bio favorit, pravili su šanse tokom susreta, ali su na kraju slavili sa samo 1:0 protiv današnjeg protivnika.

Postigli su domaći gol u 8. minuti, ali je on poništen. Strijelac je bio Bennacer, ali sudije je podigao zastavicu.

Nakon toga pravo zatišje, a onda Milan postiže novi gol. Igrala se 32. minuta, a gol je postigao Leao.

Ipak, i taj gol je poništen i to ponovo zbog ofsajda, te se na odmor otišlo pri neriješenom rezultatu.

Drugo poluvrijeme donijelo je nekoliko dobrih prilika na obje strane, a utakmica je riješena u 59. minuti.

Bennacer je imao sjajan pregled igre i dodao je loptu do Pulišića koji je matirao golmana gostujuće ekipe.

Rezultat se do kraja nije promijenio, te je Milan upisao jako važnu pobjedu na svom terenu.

Nakon ovog kola Milan je ostao na trećem mjestu sa 36 osvojenih bodova što je devet manje od lidera Intera.